Drupal 8 – co nowego słychać?

Choć użytkownicy systemu zarządzania treścią Drupal są zadowoleni z tego co oferuje im wykorzystywane przez ich oprogramowanie, to jednak twórcy Drupala nie chcą spoczywać na laurach i wciąż się rozwijają.

Efektem takiego postępu jest pojawienie się kolejnej, już ósmej wersji Drupal. Co tym razem twórcy systemu przygotowali dla najwierniejszych użytkowników?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego rynku, nowy Drupal zyskał na dynamiczności, szczególnie uwzględniono tutaj urządzenia mobilne.

Dzięki wykorzystaniu skórek responsywnych, również użytkownicy tabletu czy smartfona będą mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością stron opartych o Drupal.

Rozwinięciu uległ również stopień tłumaczeń, dzięki czemu począwszy od pierwszego ekranu instalacji po widoki, pola systemu ujrzymy słowa w naszym rodzimym języku.

Łatwiejsze aktualizacje – twórcy zadbali by aktualizacja do nowej wersji Drupala była dużo bezpieczniejsza niż było to wcześniej. Doświadczali tego przede wszystkim właściciele rozbudowanych serwisów, które przy próbie aktualizacji po prostu się „rozjeżdżały” w każdą stronę.

Nowy Drupal będzie również sporo łatwiejszy w dostosowaniu, a pomóc mają temu dodatkowe pola wbudowane w rdzeń, komentarze pojawiające się jako pola, czy wreszcie łatwiejsze tworzenie stron administracyjnych, dodawanie swoich własnych akcji lub filtrów.

Na uwagę zasługuje również zdecydowana poprawa jeżeli rozchodzi się o API dla programistów oraz osób zajmujących się tworzeniem skórek, a takie rozwiązanie umożliwiła praca blisko 2000 osób zaangażowanych w rozwój tej części Drupala.

Również API dla encji i pól przeszło solidny lifting, dzięki któremu funkcje te są bardziej zunifikiowane, czyli uniwersalne względem innych rozwiązań.

W Drupal 8 zdecydowana się wykorzystać sprawdzone technologie, które przynosiły pozytywne rezultaty w innych miejscach, dzięki czemu nowe dzieło zostało wsparte między innymi technologiami Symfony2, PHPUnit czy wreszcie Twig, które umożliwią nam jeszcze bardziej wydajną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *