Dlaczego Drupal?

Drupal jest unikalnym połączeniem systemu zarządzania treścią i frameworkiem, napisanym w języku PHP, używanym przez wiele stron internetowych, takich jak blogi, portale informacyjne, aplikacje edukacyjne, strony korporacyjne czy rządowe. Dlaczego właśnie Drupala powinieneś zastosować do swojego projektu?

Drupal jest sprawdzony

Nie musisz daleko szukać, by znaleźć przykłady zastosowania tego systemu przez największe światowe marki, liczne organizacje, w tym także rządowe, które muszą sobie radzić z masową liczbą wejść na strony internetowe. Na pewno znasz wiele z nich – Google, Yahoo, Warner Bross Music, Adobe, Harvard University i inne. Stanowią one doskonały dowód na to, że Drupal jest dojrzałym produktem wykorzystywanym przez wielu użytkowników.

Od momentu jego zaistnienia na rynku w 2001 została wypuszczona jego siódma pełna wersja, licząca w tym momencie 150 tysięcy pobrań miesięcznie.

Drupal jest oprogramowaniem otwartym

W przeciwieństwie do pojedynczej firmy zajmującej się programowaniem, Drupal jest rozwijany i utrzymywany wspólnymi siłami tysiąca programistów (https://www.drupal.org/community), którzy pracują nad możliwie jak najlepszym udoskonalaniem systemu zarządzania treścią. Współpraca ta daje szereg wymiernych korzyści. Przede wszystkim, wspólna kooperacja umożliwiła obniżenie kosztów opłat licencyjnych, dzięki czemu można było skupić się na rozwoju programu. Rozszerzenia Drupala są zawsze w zgodzie z oczekiwaniami i potrzebami społeczności programistów używających go na co dzień. Napisany bardzo przystępnym językiem programowania Drupal może być rozwijany i utrzymywany przez dużą bazę programistów.

Drupal podlega wysokiej jakości konfiguracji

Możesz zainstalować i załadować na stronę internetową podstawową wersję Drupala już w godzinę, niemniej podlega on wysokiej jakości konfiguracji pod względem funkcji, funkcjonalności oraz układu graficznego. W zależności od potrzeby, możesz zastosować jego podstawowe funkcje bądź skorzystać także z jego rozszerzeń.

W przeciwieństwie do innych produktów za pomocą Drupala skonstruujesz swoją stronę internetową w każdy możliwy sposób. A jeśli rdzeń Drupala bądź dowolny jego moduł nie zachowa się tak, jak tego oczekujesz, z łatwością przejdziesz do kodu źródłowego, gdzie będziesz mógł rozwinąć swoją własną funkcjonalność.

Drupal zapewnia bezpieczeństwo

Drupal zapewni każdej organizacji wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki inwestycji, jaką podjęła, wybierając właśnie Drupal. Jest to pewne jak w banku dzięki funkcjom i dodatkowym funkcjonalnościom, które zapewniają większy poziom kontroli nad systemem oraz użytkownikami, dzięki mniejszej złożoności, w porównaniu do wielu produktów innych firm podlegających integracji. Dodatkowo, Drupal zapewnia ogromną elastyczność w dostosowywaniu funkcjonalności i innych zmian wynikłych w miarę upływu czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *